A méz több mint táplálék

április 4, 2012 in Tesztek

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Még nincs szavazat)

Tápláló, erősítő hatása miatt a méz nem hiányozhat a családi asztalról. Alapos elemzések kimutatták, hogy a jól kezelt, egészséges méz nemcsak táplálék, gyógytermék is: többek között fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő, sebgyógyító vérzéscsillapító, és lázcsillapító hatású.

A méz ismerete egyidős az emberiséggel. Őseink élelemszerző portyáik során már találkoztak méhekkel, a faodúkba betelepült méhcsaládok mézkészletét rabolták el – még akkor is, ha súlyos árat fizettek érte. Ilyenkor összeszurkálva, de örömmel vitték haza barlanglakásaikba a tökhéjba szedett lépes mézet. Mi már abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy nem kell nagy erőfeszítéseket tennünk eme édes csemege beszerzéséhez.

Napi 2-3 evőkanálnyi méz elfogyasztásával jól karbantarthatjuk immunrendszerünket, kedvező hatást érhetünk el a májműködés terén illetve segíthetünk szervezetünknek a méregtelenítésben.

Mi mindenre jó még a méz?

Főként a sötétebb színű mézekre jellemző, hogy előnyösen hatnak a vörösvérsejtképzésre, mert jelentős a vas-, réz-, mangán-, kobalt-, foszfát-, cink-, stb. tartalmuk. Az esti lefekvés előtt elfogyasztott 1 kanál méz garantáltan jó alvást biztosít! Mint gyógyító táplálék kiválóan alkalmazható különböző légúti, emésztőrendszeri, idegrendszeri, szív- és keringési valamint külső és belső gyulladásos és allergiás betegségek esetén. A nehezen gyógyuló sebekre, fekélyekre, égésre alkalmazva a méz vetekszik a legdrágább gyógykenőcsökkel. Különleges antibakteriális tulajdonságának köszönhetően nagyon jól fertőtlenít és jó csontképző. Jó minőségű akácmézből akár még a cukorbetegek is fogyaszthatnak naponta 1 kiskanállal.